Thursday, November 19, 2009

Wymiana

Kupiłam coś dla lalki, kto zgadnie, co to jest? *^v^*
I bought something for a doll, who can guess what is is? *^v^*

EDIT: No dobra, Koroneczka zgadła błyskawicznie, to jest namiot bezcieniowy do robienia zdjęć lalkom. *^v^* Chyba kompletnie oszalałam, bo toto ma 120 cm w każdą stronę!... Mogę robić aranżacje na kilka lalek na raz i mebelki (gdybym takowe posiadała... ^^")
EDIT: Okay, Koroneczka guessed immediately that it's a non-shadow tent for taking photos of the dolls. *^v^* I must have gone mad because it's 120 cm wide and tall!... I can take photos of several dolls and the furniture at the same time (if I had some... ^^").


A dziś rano o 6:15 (sic!) listonosz przyniósł mi paczuszkę smakowitą, mianowicie galaretkę z pigwy, którą dostałam od Dajdy! Jestem bardzo ciekawa jej smaku, bo do tej pory pigwy nie próbowałam. (Zdjęcie jest robione na szybko i jeszcze się nie dobrałam do słoika... *^v^*)
And this morning at 6:15 (sic!) the postman brought me the tasty package, namely the jar of quince jelly from Dajda! I'm very curious of the taste because I've never tried quince before. (I quickly too the photo so I haven't opened the jar yet... *^v^*)


***

Sekutnico, Rysiek w obuwiu?... *^v^* W zasadzie, po obcięciu pazurków mógłby założyć jakieś zgrabne papucie na skórzanej podeszwie i wyjść na spacer na podwórko. ^^" A kojca na szafę nie wpakuję, bo mam szafy wbudowane od podłogi do sufitu, tylko w pracowni mam miejsce nad regałem, gdzie ewentualnie kot mógłby się zmieścić, gdyby nie było tam miliona pudeł i skrzyń (chociaż kot już próbował tam się zmieścić! ^^).

YarnFerret,
ależ musi być kolorowsza, bo docelowo Lollipop ma mieć stylizację w różnych odcieniach różowego! ~^^~ Ale muszę przyznać, że w gotyku też jej do twarzy.

Inko
, obłęd w paski! W ciapki też może kiedyś coś uszyję. ~^^~

Agatek
, co do tej godziny ruchu dziennie, Rysiek intensywnie bawi się przez 30 sekund (zmierzyłam!), potem pakuje się na kolana i tuli, on nie jest typem sportowca... ~^^~

Opakowana
, nie powiedziałam. Tak się jakoś zacięłam w sobie, że się nic nie odezwałam. Od ponad roku wysyłamy sobie życzenia urodzinowe sms-em i nic poza tym. Podobno pierwsza wyciąga rękę ta osoba, której bardziej zależy, chwilowo chyba zależy nam w podobnym stopniu...

Kite Designer
, to bardzo mądre, co mówi Twoja przyjaciółka, może to właśnie o to chodzi, że jakaś relacja się kończy, żeby zrobić miejsce na nową. Hm...

***

Jeszcze mały apel - czy ktoś chciałby zaopiekować się torbą pełną 100% wełnianej włóczki w smaczno-zielonym kolorze i trochę mieszanki innych kolorów (ok. 350 g)? Albo mieszanką czerwieni, zieleni i niebieskiego (ok. 250 g)? Idealna dla osób, które zajmują się tkactwem albo filcowaniem, bo włóczka jest w krótkich odcinkach, więc można ją powplatać w robótkę lub wykorzystać do małych form filcowanych ręcznie albo w pralce.
Włóczkę wymienię na to, co aktualnie jest mi najbardziej potrzebne do szycia lalkowych strojów, czyli:
- tkaniny wzorzyste wszelakie, tiul, satyna, mogą być nawet niewielkie kawałki, np.: 0,5 m,
- koronki, tasiemki,
- pasmanteryjne dodatki, jak koraliki, sztuczne kwiaty, motylki z tkaniny, malutkie guziczki, piórka, futerka, itp, itd


Jeśli ktoś byłby zainteresowany wymianą, proszę o maila, kto pierwszy się zgłosi, z tym się wymienię, ilość elementów i zawartość paczuszki pozostawiam w gestii wymieniającego się. *^v^*

4 comments:

 1. Namiot bezcieniowy! :)))

  Co wygrałam? ;)

  ReplyDelete
 2. Uff, dotarła. To całe szczęście. Teraz życzę smacznego!

  ReplyDelete
 3. big tent! has rysiek tried to get it in yet :)

  ReplyDelete
 4. ja tam znajduje Capri w moich butach bardzo czesto :)

  ReplyDelete