Sunday, March 16, 2014

Betty w akcji

Udało mi się wczoraj zrobić kilka zdjęć towarzystwa imprezującego, więc pokazuję sukienkę Betty w akcji oraz moich wspaniałych kolegów w swoich stylizacjach. *^o^*~~~ Pogoda była paskudna, było zimno, wietrznie i deszczowo, więc konieczne były ciepłe okrycia wierzchnie a zakręcone loki diabli wzięli... Natomiast muszę przyznać, że jeden z pomysłów sprawdził mi się na 200% - fascynator na opasce! Rozważałam, czy zamocować go na grzebykach albo spince, ale dzięki opasce trzymał mi się na głowie podczas najmocniejszych podmuchów wiatru!
Here are some photos from last nights retro party, so you can see my dress Betty in action and my friends in their outfits. *^o^*~~~ The weather was terrible, it was cold, windy and rainy, so unfortunately we had to put on warm coats and the curls I made were gone in a second. And my idea of attaching the fascinator to a headband was a brilliant idea! I chose between this and a pin or a small comb but my headdress kept on my head even in the fiercest wind gusts!

I kilka zdjęć "retro", wiecie, jakość zdjęć w przeszłości nie była taka jak dziś. *^o^* (nie były najlepszej jakości, więc podrasowałam je Gimpem i podsepiowałam).
And some "retro" photos, you know, the quality of the photos back then wasn't the same as nowadays. *^o^* (they weren't of the best quality so I worked on them in Gimp and added sepia tones).

***

Kwietniowa Burda już do obejrzenia na rosyjskiej stronie magazynu, moimi faworytkami jak zwykle są sukienki, których znowu jest sporo.
April Burda is ready to be looked through on the Russian Burda'a page and I found some nice dresses again.

Sukienka 108
- ciekawe cięcia, które można wykorzystać krojąc elementy z różnych kolorów i dół niczym pączek kwiatu.
- interesting cuts that can be used for colour blocking and the skirt like a flower head
Sukienka 112
- kominowy dekolt i cienka tkanina elastyczna (jersey, ity) może nam dać fajną sukienkę na lato.
- funnel neckline and thin elastic fabric (jersey, ity) and we'll have a nice Summer dress.

Sukienka 117
- kolejne interesujące cięcia przodu, widzi mi się z pastelowego lnu (ja i pastele?!..... Świat się kończy...)
- another interesting cut at the front, I see it in a pastel linen (me and pastels?!... The world is coming to an end!...)

Z części Retro wybrałam sukienkę 118 - podoba mi się tulipanowy dół i dekolt-woda, ale rękawy są zbyt bufiaste jak na mój gust.
From Retro part I chose dress 118 - I like the tulip skirt and the flowing neckline, but I'm not sure about the sleeves, too puffy.


Sukienka 120
- ciekawe rzeczy dzieją się na przodzie tej sukienki, (jest też w wersji maxi do samej ziemi), materiał w małą łączkę jest tu idealny!
- there is something interesting going on at the front (it's also in the maxi version), small flowers pattern is the best for it!

I mój największy faworyt - sukienka 124 - podoba mi się wszystko, tkanina, krój, długość, rękawki, dekolt!
My first choice - dress 124 - I like everything about it, the fabric, the shape, the length, the sleeves, the neckline!
A coś takiego już w Burdzie widziałam, czyli przypomnienie modelu, ale może ktoś nie ma tamtego numeru *^v^* - sukienka 127.
I've already seen something like that in Burda some time ago but maybe somebody didn't buy that issue - dress 127.
***

Zostawiam Was z Ryszardem a sama idę kontemplować nowe sukienki do uszycia i odpoczywać po sobotniej imprezie. Miłej niedzieli! *^o^*
I'll leave you with Ryszard for now, I'm going to contemplate new dresses to sew and rest after Saturday's party. Have a great Sunday! *^o^*


16 comments:

 1. Rasowa femme fatale z Ciebie :) To pierwsze zdjęcie w sepii ma znakomity retro-mroczny nastrój. Bardzo, bardzo Ci te klimaty pasują...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Serdecznie dziękuję! *^o^* Żałuję, że nie wyszła mi planowana fryzura (za późno umyłam głowę i włosy były zbyt mokre, żeby dobrze złapać loki, a resztę zrobił wiatr i deszcz...), więc na szybko zakręciłam grzywkę i resztę włosów zebrałam gumką.

   Delete
 2. Wyglądałaś wspaniale, lisek niezwykle stylowy!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bardzo dziękuję! *^o^* Lisek to prawdziwy retro-szal po babci, nosi go drugie pokolenie i wciąż dobrze się trzyma!

   Delete
 3. Sukienka z dekoltem wodą (118) jest śliczna - ale... Mam bardzo podobną (bez rękawów) i kocham ją. Ale kiedy pierwszy raz założyłam ją do biura, siedziałam sztywno z ręką na piersi. Ładnie wygląda na zdjęciach. W praktyce pod spód trzeba nosić koszulkę i się za bardzo nie schylać! ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie myślałam o niej jak o sukience biurowej... Raczej zupełnie weekendowej! *^o^* Pod spód można założyć biustonosz-bardotkę albo pokusić się o wszycie mieseczek bezpośrednio w sukienkę. Przy moim biuście coś musiałabym wybrać, bo bez podtrzymania i zakrycia biust byłby zbyt frywolny...

   Delete
 4. ta 124 apetyczna... bardzo :)
  ach i wszyscy wyglądaliście stylowo :) gratuluję pomysłu i znajomych :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Prawda? *^o^* Dawno nie widziałam w Burdzie tak ciekawego projektu!
   Dziękuję bardzo! Lubimy tworzyć kostiumy różnych epok, stylów, subkultur i się w nich bawić, więc czasami się przebieramy.

   Delete
 5. Wspaniałe stylizacje! Widać, że się świetnie bawiliście :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bardzo dziękuję w imieniu całej grupy! *^0^*

   Delete
 6. Wyglądaliście baaardzo stylowo i pięknie. Jednak ta moda kiedyś była szalenie kobieca , a i mężczyźni wyglądali o niebo lepiej. Burdę kupię chociażby dla modelu 108- moja ulubiona góra sukienki. Tylko kto mi ją uszyje????!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bardzo dziękuję! *^o^* Muszę przyznać, że całą grupą wyglądaliśmy interesująco i wywołaliśmy wiele uśmiechów aprobaty na mieście. ^^
   Sukienka 108 jest prosta, bądź dzielna i spróbuj sama się za nią zabrać! Robisz takie piękne rzeczy różnymi technikami, to niemożliwe, żeby nie udało Ci się uszyć prostej sukienki.

   Delete
 7. Same miłe, śliczne damy i przystojni dżentelmeni :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Serdecznie dziękujemy! *^v^* Szkoda, że pogoda była koszmarna i nie mamy zdjęć sukienkowych/całościowych, musimy to nadrobić powtarzając imprezę!

   Delete
 8. IMHO to bardzo udany numer Burdy :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Właśnie go wczoraj wieczorem przeglądałam na nowo! ^^*~~

   Delete