Monday, June 13, 2011

Okonomiyaki

Marocanmint, na cudze rozmowy mam słuchawki na uszach i głośną muzykę. W Japonii w ogóle jest zakaz rozmawiania przez telefon w środkach komunikacji miejskiej. A co poradzić na winogrono ludzi w samym wejściu, kiedy dalej jest pusto, a ja muszę wsiąść z wózkiem z zakupami, jak dzisiaj się zdarzyło? Ludzka bezmyślność jest czasami wielka. Kosze na śmieci to mądry pomysł pod warunkiem, że są regularnie opróżniane, a latem często straszą przepełnione...

***

Mój mąż wciąż mnie kocha, mimo, że chodzę po domu jak struta i wydaje mi się, że wszystko robię mechanicznie, na pamięć. Taka z tego korzyść, że zrobiłam dziś całe pranie, sprzątnęłam pracownię i zrobiłam zakupy i smaczną kolację (i mężowi do pracy na jutro śniadanie i obiad, ale już popakowane, więc bez zdjęcia).


Kiedy nas nie było, trzy firmy wprowadziły na nasz rynek majonez w miękkim pojemniku z tutką do wyciskania i malowania esów-floresów na kanapkach. Dzięki temu dziś na kolację usmażyłam placka okonomiyaki (według tego przepisu, tylko bez kalmara), bardzo polecam!


I zajadam się szparagami i truskawkami oraz białym serem i smakowymi jogurtami. ~^^~

Jutro mam w planach wziąć wreszcie druty do rąk, bo tokijska włóczka czeka a skarpetki się same nie wydziergają!

4 comments:

 1. Bardzo interesująco wygląda ten placek :>

  ReplyDelete
 2. Mam kilka pytań co do placków. Gdzie można kupić suszone krewetki i sproszkowanego tuńczyka? Czy sos do okonomiyaki można zastąpić innym, jeśli tak to jakim. Jeśli nie to gdzie go kupić? (edytor zmienia okonomiyaki na okocimianki... cokolwiek to jest).

  ReplyDelete
 3. Już kiedyś się przymierzałam do okonomiyaki. Może wreszcie spróbuję, bo wygląda bardzo zachęcająco. Tylko ja bym się zdecydowanie obeszła bez krewetek, wodorostów i ryb w proszku. (Ale obstawiam, że można te składniki kupić w różnych sklepach typu "Kuchnie Świata", występujących ostatnio w galeriach handlowych...)

  PS Specjalnie dla Ciebie zainstalowałam drugą przeglądarkę, bo głupie IE od dłuższego czasu nie chce mi wyświetlać Twojej strony. ;-))

  ReplyDelete
 4. Ja też chciałam się przyłączyć do pytania o ten sos do okonomiyaki. Czy mozna go czymś zastąpić, zrobić samemu czy polować w Kuchniach Świata? Bo podoba mi się pomysł na to danie, szybkie i fajne

  ReplyDelete