Monday, August 23, 2010

Dylemat / Dilemma

Dziękuję za życzenia imieninowe! ~^*^~
To był naprawdę przemiły dzień, z prezentami i obiadem w świetnej restauracji Galeria Bali (link w bocznym pasku), polecam!
Thank you for the nameday's wishes! ~^*^~
It was a really nice day, with gifts and dinner at a great Indonesian restaurant!

W weekend skończyłam też Mariniera i... nie jestem do końca zadowolona. Jest trochę zbyt przekombinowany, ma za dużo osobnych części (korpus, rękawy, to zrozumiałe, ale jeszcze listwa dolna, górna część kołnierza, dolne części kołnierza...) Mimo, że robiłam go zgodnie z opisem, rękawy okazały się większe niż podkroje pach i musiałam kombinować przy wszywaniu. Teraz muszę jeszcze poprawić dolną listwę, bo jest jej jakby za dużo, zblokować na mokro i pokażę efekt ostateczny.
I finished Mariniere last night and... I'm not entirely happy. It's a bit too complicated, there are to many seperate parts to knit (body and sleeves - it's obvious, but then there is a bottom band, the top part of the collar, two lapels...) Even though I made everything according to the pattern the sleeves turned out too big for the sleeve slots and I had to work on them to fit them in. Now I have to fix the bottom band because it looks like it's too much of it, wet block the cardigan and then I'll show you the final result.

I teraz nie wiem, co robić dalej. Bo lato się kończy i nie wiem, czy robić jeszcze coś letniego, czy może zafundować sobie wcześny start projektów jesiennych, żeby być w nie wyposażona na czas, kiedy zrobi się zimno.
Sugestie?
Now, what should I knit next? Summer is coming to an end and I don't know whether I should start something for the Spring/Summer now or maybe just jump into some Autumn project to be able to wear it just when the cold weather comes?
Any suggestions?

***

Udało mi się wreszcie zrobić dwa zdjęcia sukienek, to moje ukochane z całej puli, biało-zielona to H&M (ciuchland), turkusowa - Orsay (wyprzedaż). (I moje nowe buty z Baty ~^^~)
I managed to take photos of two of my favourite dresses, green-white one is H&M (second hand) and turquoise one is Orsay (on sale). (And my new Bata shoes ~^^~)


13 comments:

 1. ha! robótkowo to i ja mam dylemat:) od tygodnia "ruki swabodnyje" a ja nie wiem czym je zająć, chyba zrobię sweter dla mojego pierwszoklasisty:)
  sukienka biało-zielona jest dla ciebie stworzona! idealny fason do twojej sylwetki. tej wersji należy się trzymać. tylko buty bym zmieniła, na bardziej odsłaniające stopę, bez tych zabudowań górą (niepotrzebnie optycznie skracają).

  ReplyDelete
 2. Łaaadnie Ci!I faktycznie - zielona jest idealna do Twojej figury.

  ReplyDelete
 3. Twoja figura jest stworzona do sukienek! Pięknie wyglądasz w obu a ta niebieska ma obłędny kolor. Ja dziergam letnio-jesiennie czyli kardiganiki z rękawami 3/4 z bawełny lub z dodatkiem bawełny. Usciski.

  ReplyDelete
 4. Proponuję coś cieplejszego,ja tam coraz częściej trzęsę się z zimna (zmarzluch ze mnie) a dalej nie mam żadnego sweterka...
  Co do sukienek to wyglądasz genialnie,w obu,choć ja jestem fanką zielonej H&Mki-zabójczo Ci w niej!

  ReplyDelete
 5. Sukienki bardzo twarzowe. Effcia udzieliła bardzo profesjonalnych wskazówek. Zarówno w jednej jak i drugiej , wyglądasz zdecydowanie szczuplej. Gratuluję samozaparcia. A co do sweterków ,to jednak trzeba pomyśleć o czymś cieplejszym. Sama kupiłam włóczkę jedwabną ale chyba zacznę z niej dziergać wiosną. Teraz cieplejsze włóczki. Pozdrawiam i czekam na kończący się sweterek.

  ReplyDelete
 6. Biało-zielona sukienka cudnie na Tobie wygląda. Idealny fason i kolor też "mój".
  co do dziegania to też mam dylemat...

  ReplyDelete
 7. Sukienki są świetne! A Galerię Bali zawsze sobie oglądam, kiedy idę do Muzeum Etnograficznego :)

  ReplyDelete
 8. hej:) ja już stanowczo jesienna jestem... zanim człowiek wybierze fason, zanim wydzierga... to przynajmniej połowa września będzie:)

  pozdrawiam

  ReplyDelete
 9. Ta zielona sukienka cudna, bardzo ładnie w niej wyglądasz!

  Jeśli masz na oku coś letniego, co się szybko robi, to jeszcze zdążysz; ale ja bym powiedziała, że lepiej zabrac się za jesienne rzeczy...

  ReplyDelete
 10. Zielona, zielona, zielona! Jest jak stworzona dla Ciebie! turkusowa też ładna, ale w zielonej...fiu, fiu ^^

  ReplyDelete
 11. Zielona jest boska! Wyglądasz w niej rewelacyjnie! Zw to w turkusowej masz talię, za która bym zabiła! Też chcę mieć taką!

  Robótkowo nie pomogę, bo sama mam dylemat. Łapię się wszystkiego zamiast zacząć sweterek przyjaciółce...

  ReplyDelete
 12. w biało-zielonej wyglądasz świetnie! :D

  ReplyDelete
 13. mi się podobają obie - sama już nie wiem, która bardziej :)

  ja mam dylemat inny - jak siebie samą utrzymać w ryzach i skończyć sweterek zamówiony nie wciskając w kolejkę czegoś dla siebie :)

  ReplyDelete