Sunday, June 06, 2010

Ranking lalkowy / Doll poll

Ponieważ Krysia nie odezwała się do piątku, ponownie losowałam czerwony obrazek i dostanie go... Oslun! *^v^*
Ewo, odezwij się do mnie na maila, obrazeczek przekażę Ci po powrocie z wakacji, czyli po 16 czerwca.

***

Kochane, dziękuję za skomplementowanie Lucy! ~^o^~ Franceskę chyba zrobię z jakiejś cienkiej wełenki bliżej jesieni, a Herbage'owi jakby trochę ująć tych falbanek? Tak mnie kusi... ^^

A poza tym...
Mam dwa swetry do nadrobienia!
Czytam i czytam Wasze zwierzenia co do ulubionych i niekochanych projektów na drutach i szydełku, i wychodzi na to, że umknęły mi dwa bardzo ważne, Wasze ulubione, udane i często noszone swetry:
Shalom (przeważnie z długimi rękawami, i ja taki popieram!)


oraz Listki (które pochodzą z niemieckiego Stricktrends 2009/01, ale u nas też chyba były w którejś Sandrze lub Sabrinie, ktoś pamięta?)



Fanaberio, nie wymądrzyłaś się, tylko doradziłaś, właśnie takiego głosu rozsądku mi trzeba, żebym znowu nie zrobiła sweterka do szafy... *^v^*

Kath
, dziękuję! ~^^~ Pół kilo bawełny to jakiś ciężar jest, ale nie bardzo uciążliwy, rozkłada się na całość i jest nawet przyjemnie, kiedy czuję, że mam na sobie sweter. ^^ Chyba rzeczywiście postawię na Arielle.

Kalino
, a mnie się już zdarzyło kilka razy, że oryginalny kolor wcale do mnie nie przemówił, za to na Ravelry zobaczyłam czyjeś wykonanie w genialnym kolorze i to mnie skusiło do sweterka.

***

Zakończyła się już ankieta, która z moich lalek jest Waszą faworytką. Oczywiście nie spodziewałam się jednogłośnego wyboru jednej lalki, chociaż wyniki nieco mnie zaskoczyły i dały do myślenia (a raczej dały mi kopniaka w tyłek ~^^~), albowiem wyszło na to, że w rankingu z 13 głosami każda prowadzą: Lollipop
I finished the poll about which of my dolls is your favourite. Of course I didn't expect a unanimous choice of one doll but the results got me thinking (or rather gave me the kick in the butt ~^^~), namely the first place with 13 points went to both: Lollipop


i
Flo!
and Flo!


To było dla mnie zaskoczenie, bo może pamiętacie, jak nie mogłam się do niej przekonać, i nawet prawie była już dwa razy wystawiona na sprzedaż. Jednak po oswojeniu się z tą lalką, dobraniu jej odpowiedniej peruki i oczu stwierdzam, że zaniedbałam urodę tej lalki i koniecznie muszę to nadrobić. W związku z takim obrotem sprawy postanowiłam następną sukienkę i sesję zdjęciową poświęcić właśnie Flo, tym bardziej, że nie była jeszcze porządnie pokazana światu. *^v^*
It was a surprise because you may remember when I was having doubts about this doll and I even almost put her on the Marketplace twice. But after I found the perfect wig and eyes for her I must admit that I neglected the beauty of this doll and it's high time I did something about it.
So, I'm going to devote the next dress and next photoshoot to Flo, I didn't give her a proper chance yet. *^v^*

Na trzecim miejscu uplasowała się Mina z 8 głosami. Może dlatego, że jeszcze nie zrobiłam jej ładnej sesji w nowym makijażu, który po dodatkowej modyfikacji buzi nadał jej pięknych rysów, ale to nadrobię po wyjeździe wakacyjnym.
Third place went to Mina with 8 points. Maybe because I didn't take any decent photos of her new makeup I finally like, the modifications really suit her face. She's the next on my sewing/photographing list.


Henrietta po początkowym pustym koncie zdobyła w efekcie 6 głosów, i ona takoż zasługuje na porządną sesję, co nastąpi niebawem. Mam nawet pomysł na wspólną sesję jej i Flo, ale do tego potrzebuję zestawu podobnych strojów (akcesoria już mam ^^).
Henrietta after the initial lack of points finally gained 6 followers, and she also deserves a proper photoshoot. I even have an idea for a common session for her and Flo, I only need to make matching dresses (because I already have the accessories ^^).


Solange, najnowszy nabytek, zdobył 2 głosy. Nic dziwnego, bo widzieliście ją tylko przez chwilę, w pierwszym nieudanym makijażu, wciąż czekam na futerko na perukę, i ogólnie jest to na razie czysta karta, sama nie jestem pewna, jaki wizerunek nadam jej ostatecznie.
Solange, my newest doll got 2 points. No wonder since you've only seen her for a short glimpse, in the first poor makeup, I'm still waiting for the fur for her wig, and generally she's an open book at the moment, I'm not sure how to stylize her yet.


***

A jutro wyruszamy w drogę, ja z odkręgosłupowym pulsującym nerwobólem w prawej części ciała, który trzyma mnie już od dwóch dni... Mam nadzieję, że w końcu się znudzi i odpuści, bo trudno mi normalnie się poruszać. Do usłyszenia niebawem!

Tomorrow we are hitting the road, me with the pulsating pain coming from my spine and beaming on my right side of the body. I hope it will finally get bored and let go because it's hard to move normally. See you soon!

6 comments:

 1. Moja Droga . Mam obydwa te sweterki i kocham je miłością olbrzymią . Z listkami wręcz się nie rozstaję i planuję zrobic kolejny tylko w innym kolorze . Zachęcam do zrobienia . Ja listki robiłam z bawełny i to był strzał w dychę . Zajrzyj do mnie i pooglądaj

  ReplyDelete
 2. Listki i shalom to rzeczywiście udane projekty, skoro tylu blogowiczkom się spodobały i ładnie im wyszły. A ja muszę powiedzieć, że nieco się zdziwiłam (pozytywnie oczywiście), bo jakoś dotąd uważałam Cię za osobę robiącą na drutach, a tu w przeglądzie masz tyle modeli szydełkowych i jeszcze piszesz mi, że ananasy i spódnice szydełkowe przed Tobą... :) Udanego wypoczynku!

  ReplyDelete
 3. Listki - i to w moim kolorze :D Będę kibicować temu projektu :D

  ReplyDelete
 4. Jeden dzień człowiek nie zajrzy, a tu tyle nowości ;) Lucy jest świetna! Bardzo mi się podoba, mimo że kolor nie mój. No i bardzo Ci pasuje :]Zresztą ładnemu we wszystkim ładnie ;)

  W głosowanie co prawda nie brałam udziału, ale mi się najbardziej Henrietta podoba, a w sumie to jej włosy ;) Też chcę mieć takie! Ciekawe jakby pacjencie reagowali na fiolecik ;)

  ReplyDelete
 5. Lucy jest bardzo fajna, i kolor ma piękny!
  cieszę się, że Flo jest w czołówce - to też moja ulubiona Twoja lalka:)
  udanego urlopu, a bóle kręgosłupa niech idą precz!

  ReplyDelete
 6. oh no thats sounds terrible, i hope your body feels better and you are able ot enjoy your vacation.

  ReplyDelete