Friday, September 19, 2008

Julia

Julia gotowa, na szczęście okazało się, że nie stała się po zmoczeniu sukienką, przynajmniej nie bardzo długą i da się ją zaadaptować na tuniko-sweter. *^v^*
Jak widać nie wygląda dokładnie jak powinna, to znaczy marszczenie na biuście zniknęło pod wpływem biustu, ^^ zapewne trzeba było robić więcej plisek w tym drugim marszczeniu, trudno, już mi się nie chce tego poprawiać.
Sweterek jest wygodny i ciepły, a jego dzierganie natchnęło mnie na sposób wykończenia Bławatka, za który się zabrałam wczoraj i jak dobrze pójdzie, to do jutra powinien być skończony.
Julia is finished, lucky me it hasn't became a dress after wet blocking, at least not a long dress and it can be adapted as a tunic-sweater. *^v^*
A s you can see it doesn not look exactly how it should the ruffled part under the bust is not that ruffled after it's been fill with a bust, ^^ it should have more ruffles at the front, I guess, but I'm not going to changed it.
It's comfortable and warm, and while knitting it I got an idea how to finish Bławatek without the missing skein of yarn, I already frogged part of it and re-knitting it, I may finish it by tomorrow.Tak wygląda tył - hm, jest dokładnie taki sam jak przód! *^v^*
This is the back view - well, it looks exactly like the front! *^v^*


Teraz krótka instrukcja, jak go zrobić.
Włóczka: Angora Ram, 500 m/100g
Druty: 4 mm, 6 mm, 8 mm, na żyłce i skarpetkowe
Rozmiar: 38/40

Nabrać 160 o. na druty 4mm na żyłce, połączyć i dalej robić dookoła.
rzędy 1-6: ściągacz 2px2l
Od następnego rzędu robić na drutach 6 mm na żyłce.
1 rząd - oczka prawe
2 rząd - [1 p, 1 o. zwiększ.] powtórzyć dookoła (240 o)
3 rząd - [2 o. p razem, narzut] powtórzyć dookoła (dziurki na tasiemkę)
rzędy 4-6 - oczka prawe

******
7 rząd - powtarzać [3 x (1p, 1 o. zwiększ.), 1 p]
następne 10 rzędów - oczka prawe
nast. rząd - powtarzać [1 p, 3 x 2 p razem]
nast. 4 rzędy - oczka prawe drutami 4 mm
*****

I tak dalej, to co jest między gwiazdkami daje nam pas marszczony. Dół swetra i rękawów robiłam drutami 8 mm dla uzyskania ażuru.

Now short pattern description.
Yarna: Angora Ram, 500 m/100g
Needles: 4 mm, 6 mm, 8 mm, circular and dpns
Size: 38/40

CO 160 sts on 4mm circulars, connect and knit in rounds, be careful not to twist.
rows 1-6: 2x2 rib
Start next row with 6 mm circulars.
row 1 - knit
row 2 - [k1, m1] repeat (240 sts)
row 3 - [knit2tog, yo] repeat (holes for the ties)
rows 4-6 - knit

******
row 7 - repeat [3 x (k1, m1), k1]
next 10 rows - knit
next row - repeat [k1, 3 x knit 2 tog]
next 4 rows - knit with 4 mm needles
*****

And so on, what you have between the stars gives the ruffled band. The bottom of the sweater and the sleeves were made with 8 mm needles for the lacy effect.***

Fiubzdziu, oby mi ta chandra szybko przeszła, bo ile można sprzątać!... Czuję, że mam ochotę porządnie przejrzeć szafy i pozbyć się połowy rzeczy, nienoszonych ubrań, starych papierów, wczoraj wyrzuciłam 12 pustych pudełek po zamówionych włóczkach! (swoją drogą ciekawe, po co je chomikowałam...)
Kath, przeczekam te dwa dni w kąciku, bo już mnie ręce świerzbią, żeby zabrać się za kolejne sprzątanie. Byle do niedzieli!
Myriam, I'm knitting the Gathered Pullover longer, I want a proper Autumn sweater that covers my kidneys, I'm observing the regularity that the older I get the more warmth I need, when I was a teenager I could hapily go around in short tops and without a hat. *^v^*
Edi, czy mówisz o Kaftan Dress? Też mi wpadła w oko. Swoją drogą fajnie, że się pomylili i przysłali nam też Knitscene, bo z każdym obejrzeniem tej gazetki coś mi się nowego zaczyna podobać! ^^
Antosiu, byłam dziś w Empiku i nie znalazłam Vogue Knitting, trzeba chyba zapytać, czy w ogóle go sprowadzą. Przyznam się, że mam na razie wersję elektroniczną (Rosjanki zeskanowały), ale chcę mieć papierową, więc nadal będę go szukać. Z zagranicy można sprowadzić, np.: tutaj jest za 4,25 funta (z wysyłką 7,20 funta czyli około 30 zł), pewnie się w końcu złamię i kupię go wysyłkowo.

9 comments:

 1. Piękna Julia w pięknej scenerii balkonowej :)Muszę sobie coś takiego udziergać, tylko nie wiem czy mi wyjdzie, jakoś automatem zawsze wszystko robię przyciasne. Jak nie wychodzi przyciasne zaczynam się bać, że się w tym utopię :) Jak Angora Ram - gryzie?
  U nas w Empikach tylko Mani di Fata, nic poza tym :(

  ReplyDelete
 2. Julia jest zachwycająca :] Pięknie się prezentuje. Dziękuję z opis :D Jak dużo włóczki zużyłaś?

  ReplyDelete
 3. This is lovely Joanna:) And the colour really suits you

  ReplyDelete
 4. Piękna Ci wyszła ta Julia i dzięki za opis. Tak , dokładnie o tej tunice pisałam ale tak samo jak Ty za każdym razem znajduję coś inspirującego. Pozdrawiam cieplutko.

  ReplyDelete
 5. i think this turned out great-The color is great on you and i love the shape and look.
  I understand the need for warmth, once it gets cooler i am always cold. I love my sweaters to be long in the body and the sleeves.
  Ahhh yes i remember the days of running around in almost nothing, it being freezing outside and me being oblivious to the cold.

  ReplyDelete
 6. sliczna ta julia:)..i tobie w niej ladnie..super zielen..to jest jede z ulubionych moich kolorow..podziwiam cie za nazywanie swoich prac ja jakos nie umiem..moze kiedys sie naucze?...i pierwsza nazwe brahdelt.:)))))))).jak ta nazwe zapamietam to juz wszystkie angiielsko jezyczne slowa to bedzie drobiazg...pozdrawiam ania

  ReplyDelete
 7. This looks wonderful! have you got your post holiday mojo back yet?

  ReplyDelete
 8. Piękny kolor Julii i świetnie ci w nim. Chyba rzeczywiście skończę z wycieczkami do Empiku. :))

  ReplyDelete
 9. Julia jest słodka i ten odcień bardzo pasuje do twojego typu urody :-)

  ReplyDelete