Thursday, May 13, 2010

Zakupy / Shopping

Hannah, co do Unoss z takimi oczami, to do mnie też kompletnie nie przemawia, ale to nie moja lalka, właścicielka założyła jej takie oczy i perukę, i widocznie jej się podoba. Ja kocham tę lalkę w jej starej stylizacji, z innym makijażem, jasnoszarymi oczami i koralową peruką, o takiej:
(zdjęcie jest własnością Marti)
wyglądała wtedy moim zdaniem bardziej "lalkowo" i za zgodą Martyny podobnie chcę pomalować/wyposażyć moją Narvy.

A tamtą perukę Miny oczywiście mam, myślę, że problemem jest to, że to jest specyficzna buzia, nie taka klasyczna piękna lalka, i trzeba umieć zrobić jej ładne zdjęcia, żeby nie wyglądała jak żaba z workami pod oczami... Dałam się skusić zdjęciom firmowym, a była to wtedy nowość na rynku, czyli nie było jeszcze zdjęć właścicieli, na których mogłabym obejrzeć tę jej specyficzną urodę z każdego ujęcia. No nic, zobaczymy, jak zmienię jej makijaż, może to też kwestia mojego braku wprawy w malowaniu, Henrietta dostała już, według mnie, lepszy makijaż, bo trochę się nauczyłam.

***

Wczorajsza wyprawa do IKEA okazała się nader owocna - kupiliśmy bowiem półeczkę, która pozwala mi ustawić przyprawy w dwóch rzędach w pionie!
Last night we went to IKEA and we bought something exticing - a small shelf that allows me to keep the herbs in two layers on the kitchen counter!


*^v^*

Nie jest to zbyt elektryzująca wiadomość?
No dobra, kupiliśmy półkę nad kaloryfer w pokoju dziennym!

You're not moved by that news?
Okay, we also bought the shelf that went over the radiator in our living room!


Nie ekscytuje Was ta wiadomość?...
To może taka - kupiliśmy regał na lalki! ~^^~

You're still not excited?...
How about that - we bought the storage for my dolls! ~^^~


Wybieraliśmy spośród kilku modeli, ale inne nie miały możliwości regulacji wysokości półek, a lalki muszą stać, żeby były dobrze wyeksponowane, a na pewno nie mogą być stłamszone w półzgięciu, bo takie opcje dawały mi pozostałe regały.
We chose from several models but the others didn't have the option of shelves regulation, and dolls need to stand up to be properly shown, or at least they have to sit straight and not cramped half-bent in the amount of space the other shelves offered.


Górna półka przeznaczona jest na lalki MSD (na razie mam jedną, ale w planach - na pewno jeszcze dwie ^^), środkowa - na SD, zmieszczą się trzy sztuki, kolejne będę musiała trzymać gdzie indziej...
Poniżej zostało jeszcze miejsce na alkohol , jak mi się lalki rozmnożą, to pewnie zajmą też dół regału, chociaż tam nie będą zbyt widoczne. Musimy jeszcze wymyślić sprytne oświetlenie półek, bo na ciemnym tle nie widać dobrze zawartości.
The top space is for MSD dolls (I have one at the moment but I'm planning at least two more ^^), the middles space is for SD, it can accommodate three, the next dolls will have to live someplace else...
There is some space underneath for the alcohol bottles, but if the dolls multiply they might occupy that space as well, although they won't be too visible there. We have to invent some clever way to add some lights to the interior of the shelves because it's dark and you cannot see well what's inside.


Tak szczerze mówiąc, latem lalki mogą siedzieć też na półce nad kaloryferem, którą wczoraj kupiliśmy w IKEA! *^v^* (zimą nie mogą, bo zimą kaloryfer grzeje, a żywica jest wrażliwa na ciepło i pod jego wpływem zmienia kolor - przeważnie żółknie). No, i za szybką w regale lalki się mniej kurzą.
Frankly speaking, in the Summer my dolls can also sit on the shelf above the radiator which we bought yesterday at IKEA! *^v^* (they cannot sit there in Winter, because the radiator produces heat and resin is sensitive to high temperature, it changes its colour, usually to yellow). And there is definitely less dust on the dolls when they're on the shelves behind the glass doors.


6 comments:

 1. witam, ta pierwsza lalka przypomina mi Ewę Szykulską sprzed lat :)

  ReplyDelete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 3. Regał na lalki?No,no!Tyle razy można było widzieć pojedyncze lalki z Pani kolekcji ale jak widać je wszystkie-to jest coś!Mina ma śliczny kolor rajtuzek i bardzo ładnie spięte włosy...(to moja ulubiona lalka).

  ReplyDelete
 4. świetne słoiczki, piękna kolekcja wraz z półeczką. lubie ikea za szkło jakie tam mają :)

  lalki nie samowite. jak dla mnie troche ... gotyckie :P

  ReplyDelete
 5. oooo i like your shelves for the dolls, they are a perfect fit. we went to ikea 2 weekends ago, so much stuff there and i like seeing the set-up rooms.
  wow you have plans for lots of dolls!
  i really like the doll at the top, which on is that?
  i looked at one store for you kool-aid flavors, going to look at another one and if no luck i will send out the colors i have :)

  ReplyDelete
 6. Oczywiscie ostatnie slowo w sprawie stylizacji nalezy do wlascicielki i najwazniejsze, zeby jej sie lalka podobala. Fajnie ze ludzie maja tak rozne stylizacje - inaczej nudno by bylo.

  Czekamy na Narvy w napieciu :)

  ReplyDelete