Tuesday, December 07, 2010

Nie mogę / I cannot

Kalino, ja też należę do tego samego gatunku i generalnie żadne kozaki nie zapinają mi się na łydce, nawet gołej, ale w tym roku kupiłam sobie na zimę buty na allegro, które mają suwak ale cały drugi bok cholewki jest regulowany klamrami, co pozwala mi je zapiąć zarówno na cienkich rajstopach jak i na grubaśnych podkolanówkach. ~^^~

Oslun, każdy może zrobić takie podkolanówki i oczywiście, że dasz radę, to tylko oczka prawe, lewe, narzuty i dwa razem, żadnych podstępnych ściegów do kombinowania! ^^

Myriam, sometimes my hands are a bit sore after knitting but mainly I have an ache in my right hand from the wrong position of the palm on the computer mouse, I must buy a special mousepad with a cushion to fix this problem because I've observed it's getting worse.

Persjanko, ze świetnymi nogami to bym się nie rozpędzała, *^v^*, zamieniłabym się chętnie na zgrabniejszą parę z kimś o wąskich kostkach...

Pimposhko, intarsji jeszcze nie próbowałam, przeraża mnie ten milion nitek do zaszywania, ale kto wie, może kiedyś? ~^^~ Fairisle jest bardzo wdzięczną techniką, bo daje piękne efekty.

***

Pokazałabym Wam najnowsze świeżo skończone zestawy dla lalki, ale zamawiająca poprosiła, żeby nie ujawniać ich światu zanim ona sama ich nie pokaże na swojej lalce, więc na razie nie mogę.
I would show you the latest clothes sets for the doll but the girl who commissioned them asked me not to share it with anyone until she does so on her doll, so I cannot.

Pokazałabym Wam skończony Wisdom, ale nie mam jak zrobić sobie sama ładnego zdjęcia, a na wieszaku nie ma co pokazywać flaczka, muszę poczekać do weekendu, więc na razie nie mogę.
I would show you the finished Wisdom, but there is no way I could take a good photo of me wearing it by myself and there's no sense showing it hanging on the rack, I have to wait till weekend for Robert, so I cannot.

To pokażę Wam włóczkę na moje następne skarpety, to Yarn Art Wool (80% wełna, 20% nylon), w kolorach ciepłego brązu i rudych jesiennych liści.
So, I'll show you the yarn I bought for my next pair of socks, it's Yarn Art Wool (80% wool, 20% nylon), in warm brown and Autumn leaves orange.


Robię z niej Welsh Country Stockings (z książki "Folk Socks" autorstwa Nancy Bush, do kupienia tutaj), zaczęłam je wczoraj wieczorem i na razie jestem zadowolona chociaż chyba wybrałam zbyt mało kontrastowy zestaw kolorów. Ale zobaczymy, jak dojdę do wzorzystej wstawki. Dziergam według modyfikacji SheBakesCakes, wygląda na to, że mamy podobne nogi i obydwie chcemy mieć te skarpety w wersji podkolanówek (w oryginale sięgają trochę powyżej połowy łydki).
Praca nad tymi skarpetami trochę mi teraz zajmie, bo włóczka jest cienka (100g/340 m) i pracuję na drutach 2,5 mm.
I'm knitting Welsh Country Stockings (from the book "Folk Socks" by Nancy Bush), I started last night and for now I'm happy with the yarn although I might have chosen some more contrasting colour scheme. We'll see when I get to the patterned part. I’m working according to SheBakesCakes’s modifications, it seems we have similar legs and we both wanted to have knee-high socks (originals reach a bit over half of the calf).
It will take me some time to make these socks since the yarn is quite thin (100g/340 m) and I'm using 2,5 mm needles.

Poza tym, wciąż szyję (do świąt mam jeszcze do uszycia lalkowe ciuszki na zamówienie, a pracy w kolejce mam już na styczeń i luty ^^), a w ogóle to czekam na kolejną lalkę, która już do mnie jedzie z USA! *^v^* Ale o lalkach innym razem, bo trochę się pozmieniało i moja lalkowa kolekcja zmieniła nieco swój skład.
Apart from knitting, I'm still sewing dolls' clothes (I need to make some items until Christmas and then I have a queue for January and February already ^^), and I'm waiting for a new doll that's been sent tome today from the USA! *^v^* But I'll write about dolls another time, because my doll collection changed a bit and it needs some clarifications.

3 comments:

  1. No, no, zapracowana z Ciebie kobieta :) Ale to dobrze, w końcu o to chodzi, aby realizować swoje plany i pasje. Czekam na fotosesje.

    ReplyDelete
  2. Grunt jak interes się kręci, to naprawdę świetnie! I robisz co lubisz ! Ja się za wzorami na skarpety dopiero rozglądam. Koniecznie daj znać jak się ta włóczka wool zachowuje! Pozdrawiam!

    ReplyDelete
  3. Widzę że jesteś niezłe zapracowana^^.Lalki...jak to się zmieniła?!Znaczy,znając twoje dotychczasowe lalkowe decyzje to nawet na pewno nie zmieniła sie na gorsze,wręcz przeciwnie.Znowu mnie ciekawość zeżre...

    ReplyDelete