Saturday, December 18, 2010

Sukienkowo / Dressmania

Wracając na moment do skarpetek, uprzedzam lojalnie, że przy pomocy Magic Loop robiłam je na prostych odcinkach, kiedy doszłam od łydki do pięty, zdjęłam każdą skarpetkę osobno na pojedynczy krótki drut i zrobiłam pięty po kolei, jedną i drugą, a potem znowu wrzuciłam obydwie skarpetki na drut na żyłce i robiłam podbicie i stopy.
Coming back to my socks for a moment, I must admit that I skipped the Magic Loop technique when I reached the heels - I removed each sock onto a separate dpn and made first and second heel one by one, and then when I got the the instep, I returned both socks on one cable needle and continued knitting both at once
***

"Co znowu fotografujesz?"
"What is it that you're taking photos of again?""Pomogę ci!"
"I'll help you!"Wczoraj odebrałam zamówienie z zamotane.pl i teraz żadne skarpetki nie są mi groźne! *^v^* Walijska Jesień już skończone, blokują się na mokro, następne w kolejce są Estońskie. (ale najpierw sweter dla męża ~^^~)
Yesterday I picked up my order from the yarn shop and now I am able to knit any sock! *^v^* I finished my Welsh socks last night and wet-blocked them, and the next ones are the Estonian ones. (but first - a cardi for my husband ~^^~)

***

Pamiętacie moją manię sukienkową z późnego lata? Czekałam wtedy z nadzieją na interesującą ofertę sukienkową jesienno-zimową, ale niestety sklepy mnie rozczarowały. Najpierw nie było nic ciekawego, a potem błyskawicznie wskoczyły kreacje sylwestrowe... Pozostaję w nadziei na nowe kolekcje w styczniu i lutym, natomiast w międzyczasie oglądam sobie propozycje sukienkowe do uszycia i zrobienia na drutach. ~^^~
Can you remember my dress mania from the late Summer this year? I've been waiting hopeful for the Autumn-Winter collections but the shops really disappointed me. First, there was nothing interesting to buy, and then suddenly there was only the New Year's party's dresses... I'm still hopeful for the new collections in the new year, but in th meantime I've been looking through some knitting and sewing inspirations. ~^^~

Na wczorajszą wyprawę komunikacją miejską w poszukiwaniu prezentów kupiłam styczniowy numer Burdy i znalazłam w niej kilka modeli w stylu retro:
I've been running around yesterday doing errands so I bought myself something to look through in the subway, the January issue of Burda's, and there are some vintage style dresses:Natomiast na Ravelry właśnie pojawiły się modele z książki Modern Top-Down Knitting Kristiny MacGowan, i obok innych projektów jest kilka sukienek do wydziergania.
On the Ravelry, on the other hand, I've found some really nice dresses from the book Modern Top-Down Knitting by Kristina MacGowan.
A na koniec niespodzianka - dziś rano pan listonosz przyniósł mi nową lalkę! *^v^*
To Emma z firmy Volks, ma na imię Sinclair. Więcej zdjęć później, bo to jest na szybko, w próbnej peruce (która nie będzie docelową). Emma ma makijaż wykonany przez jednego ze słynnych lalkowych makijażystów - SDink, i muszę przyznać, że jest naprawdę profesjonalnie wykonany i oczywiście nie będę go na razie zmieniać.
And last but not least - this morning the postman brought me my new doll! *^v^*
It's Emma from Volks, and I named her Sinclair. More photos later, this one is a quick shot from the morning and she won't be wearing that wig. Emma has a makeup by one of the most famous doll makeup artists - SDink, and I must admit that it's a class, it's really professional and I won't be changing it soon.

3 comments:

 1. http://anleitungen.bestrickendes.de/images/stories/Two-socks%20tutorial%20with%20photos%20german.pdf

  Tu jest po niemiecku o naszych skarpetkach. Może o piecie cod zapodali :-)

  ReplyDelete
 2. Modern top-down knitting polecam z czystym sumieniem!! Dostałam ją dziś na urodziny od Toma (i jeszcze Brave new knits :))) i jestem zachwycowana! :) Szczególnie sukienkami właśnie. Do tego wszystkie techniki porządnie opisane, opatrzone zdjęciami i wielki dział o wykańczaniu dzianiny, ale takim wykańczaniu tasiemkami, gumkami itp. WYPAS :)

  ReplyDelete
 3. Ja też zachorowałam na te sukienki tylko jeszcze nie wiem od której zacząć. Wzory na szydełkowe zostawiłam na później ale też ich sporo zgromadziłam.Sinclair piękna, te oczy... A oprócz koloru Robert model też sobie wybrał? Uściski

  ReplyDelete