Friday, August 12, 2011

Drops

Intensywnie Kreatywna, moja faza na małe sweterki trwa od kilku miesięcy, to już mój szósty model. *^v^* Nie, to nie suwak, rozważałam ale poprzestałam na guzikach.

Edi, co do sukienek dla ludzi, ach, gdybym tylko miała więcej umiejętności (i zapału)!... Pod pewnymi względami dla lalek szyć łatwiej.

Asterek1, bardzo mi miło czytać takie komentarze jak Twój, rumienię się na wszystkie komplementy i zapraszam ponownie. ~^^~

FairyWitch, ja nie mam cierpliwości do innych rzeczy, np.: do patchworków. Robienie na drutach przychodzi mi automatycznie. ^^

***


No to już nie trzymam Was w niepewności tylko pokazuję Błękitnego. Nie znalazłam dla niego dobrej nazwy, więc niech będzie Drops, bo stamtąd wzięłam wzór. Zdjęcia jak widać w mocnym słońcu, więc nawet nasz nowy superaparat nie uczynił cudu i zrobił tak, jak dał radę (nasza wina, wciąż uczymy się obsługi, ale sweterek widać ^^).
So, without further ado, here is the blue cardigan, and because I couldn't find any better name for it, let it be Drops, from the name of the source of the pattern. The photos were taken in the full sun and even our new supercamera couldn't perform a miracle (our fault, we're still learning, but at least you can see the cardigan ^^).


Włóczka / Yarn: ICE Soft Merino, 420 g
Druty / Needles: 3 mm, 3,5 mm


Modyfikacje / Mods: policzyłam ilość oczek po swojemu, żeby wyszedł Mały Sweterek, zrobiłam listwę guzikową na prosto, dodałam kołnierzyk, rękawy robiłam od góry i bez ażuru
I recounted the stitches to make the Tiny Cardigan, I made the buttonband straight, added the ribbed collar, I made the sleeves from the top and without the lace pattern

Japońskie serduszko! *^v^* (właśnie się dowiedzieliśmy, że nasza koleżanka, z którą zerwał nam się kontakt na kilka lat, założyła rodzinę i wyjechała do Japonii, ale jej zazdroszczę!...)
Japanese heart! *^v^* (we've just found out that our friend, with whom we lost contact for a few years, has a family now and has been living in Japan for three years now, I'm soooo jealous!...)


Miłego długiego weekendu! ~^^~
Have a great weekend! ~^^~

9 comments:

 1. Świetnie wyglądasz - idealnie wyliczyłaś proporcje w stosunku do swojej sylwetki. I kolor bardzo Ci pasuje.

  ReplyDelete
 2. Śliczny! Bardzo spodobał mi się ażurek:-)

  ReplyDelete
 3. Bardzo ładny,śliczny ażur i kolor!!!

  ReplyDelete
 4. Witaj! Dziekuje za zaproszenie, będę korzystala. Komplementy zasluzone. Odzywianie Ci sluzy, masz w tej chwili bardzo ladna figure. Sweterek bardzo ladny, ja tez lubie ten kolor. Ażurow dawno nie robilam, kiedys spróbuję.Aktualnie szydelkuje. A w niedziele przy dobrej kawie "jadę" na dalsza część wycieczki do Japonii. Serdecznie pozdrawiam.gaga1957 /asterek1/

  ReplyDelete
 5. No tak, co nie dowidziałam, to zmyśliłam (to a propos nie istniejącego zamka błyskawicznego ;) Sweterek jest przeuroczy, a kolor bardzo ci pasuje. Pozwolę sobie wykorzystać komplement mojego Ślubnego - "Cudo! Wygląda jak sklepowy!" W tłumaczeniu na kobiece - super wyszło. Pozdrawiam.

  ReplyDelete
 6. Przesliczny sweterek, naprawde bardzo udany. Mistrzowska robota, swietny fason i wyczucie koloru.
  Cholipka, nie ma sie do czego przyczepic hahahahah
  pozdrawiam.

  ReplyDelete
 7. Bardzo ładny! Do tej pory mój faworyt, pozdrawiam!

  ReplyDelete
 8. Świetny sweterek - doskonale dobrany kolor i ażur.

  ReplyDelete
 9. Świetny ten Twój Drops i bardzo ładnie w nim wyglądasz. Do twarzy Ci w tym kolorze. Hm... zastanawiam się, kiedyż to ja będę umiała zrobić takie ażurki w sweterku czy bluzeczce...? :) Na razie jestem na etapie zgłębiania raglanu od góry.

  ReplyDelete