Tuesday, June 24, 2008

Próbuję/Swatching

Oto próbka Gerty - a nawet dwie próbki, na drutach 4 mm i 5 mm, nie mam pośredniego rozmiaru wymaganego w modelu Coachella. Ale nic nie szkodzi, bo okazuje się, że 5 mm są idealne.
Here are two swatches in Gerta yarn, on 4mm needles and 5 mm needles, I don't have the in between size recommended in the Coachella pattern. But that's okay because 5 mm are perfect.


Próbka na czwórkach jest bardzo "zdyscyplinowana", zwarta, równiutka, mam 19 oczek/10 cm i chętnie robiłabym jakiś inny top właśnie na tych drutach, ale nie Coachellę. Bo tutaj wydaje mi się lepsza pewna zwiewność i leistość próbki na drutach 5 mm, poza tym uzyskałam na nich wymagane 17 oczek/10 cm.
The 4mm needles swatch is very "disciplined", firm and straight, I have 19 sts /4 in and I would love to use this needles with this yarn for some other project, but not Coachella. I think it's better to knit this project with 5 mm needles, because the swatch I made is more "fluid-like" and airy, and I have the required 17 sts/4 in.

***

Kasia pytała o zapisy do następnej edycji polskiego Secret Pal'a - już wiem, że po skończonej wymianej obecnej (która trwa do lipca, czyli już niedługo) zostaną ogłoszone zapisy na kolejną wymianę. Informacje będą na stronie Secret Pal'a: Robótkowy Secret Pal.

3 comments:

 1. to teraz czekam z niecierpliwością na wyniki drutowania :]

  ReplyDelete
 2. Ja też! Jakoś spoczęłam na laurach i zamiast dziergać szpieguję po blogach. Strasznie mnie intryguje ten bambus w składzie - szkoda, że nie można zamieścić na sieci wrażeń dotykowych :)

  ReplyDelete
 3. yes i agree you will want a looser swatch with this-especially to achieve that neckline.
  How are you liking the yarn?

  ReplyDelete