Monday, June 30, 2008

UFO's

Niczego skończonego jeszcze nie mam do pokazania, ale mam UFO-ki (unfinished objects) i włóczkę, oraz jeszcze trochę inspiracji! *^v^*
I have nothing finished to show yet, but I have some UFO's and some yarn, plus more knitting inspirations! *^v^*

Po pierwsze, tak wyglądają plecy do Flirty po blokowaniu:
First, here is the Flirty's back after wet blocking:Po drugie, wczoraj przysiadłam przy diagramie do osławionego Hiszpańskiego Poncho, poprzypinałam sobie milion markerów, żeby wiedzieć, które oczko jest które i ... jestem już na 10 rzędzie! Być może to wpływ hiszpańskiej drużyny piłkarskiej która wygrała wczoraj Euro i zdobyła puchar. *^v^* Dodałam dwa powtórzenia motywu, bo robię z cienkiej włóczki i w pierwotnej wersji głowa by mi się nie zmieściła przez górny otwór. ^^ Włóczka to bawełna Yarn Art.
Second, yesterday I sat down with a hook and the chart of the famous Spanish Poncho, I used million of markers to know which stitch was which and... I am on the 10th round today! Maybe it was the influence of the Spanish football team winning the Euro Cup last night. *^v^* I added two repeats of the motif because I'm crocheting it with a thin yarn and I wouldn't be able to insert my head through the poncho if I left 8 repeats as in the original. ^^ The yarn is a cotton called Yarn Art.


Po trzecie, dziś rano przyszła moja zamówiona włóczka (kupiona w sobotę, listonosz z przesyłką w poniedziałek rano, to lubię! ^^), i oprócz dwóch dodatkowych motków Gerty na Coachellę dostałam:
Third, my ordered yarn arrived this morning (I ordered it on Saturday and received on Monday morning, I like such shopping!^^) and apart from two skeins of the Gerta tape yarn for my Coachella, I received:

A dziś w drodze do kosmetyczki kupiłam wakacyjny numer Sabriny i Sandrę 2/2008, więc podrzucam dla inspiracji kilka modeli, które wpadły mi w oko, może Wam coś się spodoba.
And this morning on my way to the beautician's I bought a Summer issue of Sabrina magazine and Sandra 2/2008, here are some projects I liked for your inspiration:

SabrinaSandra

10 comments:

 1. Dwójka z Sabriny - widzę Cię!

  ReplyDelete
 2. Ladna ta jedyneczka sabrinowa, moze mnie faktycznie zainspiruje, bo chodze i szukam pomyslu, dzieki!

  Hehe, i jeszcze mni sie podoba strasznie jak tej ostatniej pani takie cus wychodzi spod biustu i powiewa :D

  ReplyDelete
 3. Oh you got some great yarn-i like the colors. is it a cotton yarn?

  your spanish poncho is coming along wonderfully. You have picked up on the crochet amazingly well-i could never do a pattern like that. I don't know what it is-it just doesn't click for me. I can do just straight crochet but nothing fancy like your poncho. i can't wait to see it finished!!!

  There are some nice patterns you picked out-i am sure it is making your want to knit list longer :)

  ReplyDelete
 4. poncho zapowiada się seksownie i bardzo kusząco :-)

  ReplyDelete
 5. Ja bym powiedziała, że Flirty to dopiero seksowne będzie, jakby tak z niczym pod spodem (jaki emotikon na sprośny uśmiech?). Za wytrwałość przy szydełku wielkie brawa! Sonaty cudne, a ja akurat przysięgłam, że żadnej więcej włóczki dopóki... Sandrę też mam z powodu jeszcze innego modelu, natomiast rzeczywiście ta dwójka z Sabriny hmmmmmm :)

  ReplyDelete
 6. I nie wódź nas na pokuszenie...
  2 z Sabriny... aż mi się oczy zaświeciły
  Joanna

  ReplyDelete
 7. hmm ale pomyslow..a to zielone zapowiada sie swietnie..czekam niecierpliwie na gotowy model:)poncho ma swietny kolor a wzroy z sabriny porywajace...pozdrawiam ania

  ReplyDelete
 8. To ostatnie jest boskie :)
  Ja też sobie kupiłam wczoraj mnóstwo gazetek dla inspiracji :) Uwielbiam takie zakupy :)
  Z sonaty robię na razie kwiatuszkowy szalik (na większe "dzieła" jeszcze nie czuję się na siłach...), ale jestem z niej bardzo zadowolona :)

  ReplyDelete
 9. A ta Sonata to co za licho? i Kath z tego dłubie i Dagny dłubie, i teraz Ty. Może i ja się pokuszę.

  bąbelki (Sabrina, 7) są kuszące, ale być może to zasługa ładnej modelki.

  ReplyDelete
 10. Can't wait to see your Flirty finished! I wanted to knit is as well but the pattern didn't convince me - it it really sloppy in the original yarn...

  By the way - in Germany your knitting magazine "Sandra" is called "Sabrina" and we have another magazine called Sandra :)

  Greetings!
  Sandra (yes, my name is Sandra, too :) )

  ReplyDelete