Wednesday, July 02, 2008

Zaraziłam się.../I got infected...

Od Was. Szydełkowaniem!
From you. I caught crocheting!

Tak mi było dobrze z wieloma technikami, które umiałam i stosowałam, musiałam się napatrzeć na Wasze cudeńka i nauczyć jeszcze dodatkowo szydełka. I proszę!
I felt so good with all the craft techniques I knew and practiced, but I had to see all your beautiful projects and I taught myself how to crochet. And here we go!


Wzór/Pattern: hiszpańskie poncho z jakiejś gazetki robótkowej, znalezione na sieci/some Spanish poncho, I don't know the exact source, found the chart on the Internet
Szydełko/Hook: 02
Włóczka/Yarn: bawełna/cotton Yarn Art, 100 g

Cieszę się, że wybrałam tak cienką włóczkę, bo bardzo mi się podoba subtelność tej narzutki, i chcę więcej takich na lato! ^^
I'm glad I made it out of this thin yarn because I like the subtlety of the poncho and I want more of them for Summer! ^^

Oczywiście znalazłam sobie na sieci piękne szydełkowe modele, ale nawet nie wiem, skąd są, więc nie mam wzorów (gdybym nawet miała, to wyglądają na dość skomplikowane, ech...).
Of course I found some beautiful crocheted models, but I have no idea where they are from, so I don't have charts (and even if I did, they look quite complicated, sigh...)


A co do Sonaty - to całkiem fajna mieszanka na lato - 70% bawełna/30% wiskoza, na druty 3 - 3,5. Właśnie dlatego się skusiłam, bo ciągle ją ostatnio widzę na blogach, a ma piękny wybór kolorów.
The yarn from the last post, namely Sonata, is a nice mix for the Summer projects - 70% cotton/30% viscoze, for needles 3 - 3,5 mm. I bought it because I've been seeing it on the Polish blogs lately and it has a wide range of beautiful colours.

Rzeczywiście ta dwójka z Sabriny chyba będzie następnym modelem, za który się wezmę (jak skończę to, co mam już na drutach ^^), i ten ostatni projekt też jest intrygujący, mam ostatnio tendencje do próbowania nietypowych konstrukcji. ^^
I agree that the second model from Sabrina might be the next one on my to-knit list (when I finish what I still have on the needles ^^), and the last project is very intriguing, recently I've been having tendencies to try out some unusual constructions in knitting. ^^

Jutro zdjęcia gotowej Coachelli! *^v^*
Tomorrow photos of the finished Coachella! *^v^*

11 comments:

 1. Ale wysyp gotowych robótek! Pięknie Ci wyszła ta narzutka, wyglądasz w niej naprawdę hiszpańsko :) Te modele katalogowe (na szydełko) poniekąd mają rozpracowane elementy (kiedyś próbowałam, ale nie podobało mi się to co wyszło. Natomiast sweterek z ananaskowymi rękawami dziewczyny już robiły:) Są schematy:) Czekam na Coachelle i zazdroszczę, oj jak zazdroszczę :)

  ReplyDelete
 2. Czekam z niecierpliwością na Coachelle!

  Podziwiam za szydełkowe zmagania :]

  ReplyDelete
 3. ay chiuaua! pasuje ci to bolerko :-) Niektóre z wybranych przez ciebie wzorów szydełkowych znam - sama chomikuje zdjęcia z nadzieją, że kiedyś się za to zabiorę. One nie są takie trudne, tylko to zeszywanie i łączenie elementów (te kwadratowe ażurki robi się po kwadraciku i łączy razem - straszny pain in ass ;-)

  ReplyDelete
 4. Och! Jakie piękne te wzory! Szkoda, ze moje umiejętności szydełkowe są takie mizerne... :(

  ReplyDelete
 5. Najwyższą pochwała mego synka, na którą parę razy udało mi się zasłuzyć jest "szacun i respekt".
  To teraz ja do ciebie" Szacun i respekt". Lubie swoja prace, ale zabiera mi stanowczo za dużo czasu.

  ReplyDelete
 6. Nie bój się zszywania elementów, zszywałam tylko pierwszy topik - teraz dołączam elementy robiąc ostatnie okrążenie motywu. Chowanie nitek to insza inszość :/

  ReplyDelete
 7. Wiedziałam , że Ci się uda z szydełkiem. Poncho wyszło Ci pięknie i kolor śliczny. Jeśli chodzi o pierwsze wzory to można znaleźć je u Mao a na bluzeczkę z ananaskowymi rękawami sama gdzieś mam wiec jak tylko będziesz chciała to służę. I namawiam oczywiście na spódnicę. Pozdrawiam cieplutko.

  ReplyDelete
 8. No,no!Jednak nie taki diabeł straszny...
  Ślicznie Ci się narzutka udała i bardzo ładnie wyglądasz w czerwieni.
  Te dwa pierwsze szydełkowce są z katalogu ;chyba Victoria Secret.Osinki oczywiście rozpracowały schematy.Na mojej liście też są,ale czekają na lepsze czasy.

  ReplyDelete
 9. Your Poncho turned out great!!! I love ho wit looks on you and that its so nice and light and a great pattern!!
  Great JOb!
  Lovely crochet patterns-i really like the second from the bottom.
  can't wait to see Coachella.

  ReplyDelete
 10. pieknie ..pieknie..i to co juz powstalo zachwyca i to co planujesz budzi podziw...no ni..masz zadatki na mistrzynie szydelka..pozdrawiam ania

  ReplyDelete
 11. Bravo! Even though you consider yourself a beginner in crochet this ponch doesn't look like that at all. I'd say it's pretty professional work! Looks very nice on you.
  Thanks for the comments on my blog :) I wanted to say, that since you have been married for four years, maybe you could arrange a litlle cute girl of your own to sew and knit for her ;))

  Greetings from Slovenia.

  ReplyDelete