Wednesday, January 27, 2010

Flo

Padło pytanie o wielkość Yeon-Ho, jest to lalka w rozmiarze SD, czyli około 60 cm. Lollipop ma 61 cm, a Yeon-Ho 58 cm. Natomiast Rori ma ciałko starego typu, więc jest masywniejsze, a Japoneczka ma prawie identyczne jak ciałka Dollzone nowego typu, będą się mogły z Rudą wymieniać sukienkami. *^v^* Jak na lalkę SD ma małą główkę (peruka 8,5 cala, Rori - 9-10 cali) i oczy (14 mm, Rori nosi 18 do 20 mm).
There was a question about the Yeon-Ho's size - it's an SD size dollfie, which means she's about 60 cm tall. Lollipop is 61 cm tall and Yeon-Ho is 58 cm tall. Rori is based on the old type Dollzone body which means she's bigger, and the new doll is almost identical to the new type Dollzone body, so they'll be able to switch dresses with the Redhead. *^v^* As for the SD doll she has small head (8,5 inch wig, Rori - 9-10 in), and eyes (14mm, Rori - 18-20 mm).

Przypadkiem udało mi się wprowadzić niektórych w błąd. ^^ Krótka peruka, w której wystąpiła Yeon Ho to nie jest ta gratisowa, wygląda wprawdzie identycznie w kształcie, ale ma inny kolor - miodowy. Na lalce wygląda tak:
I managed to trick some of you a bit by accident. ^^ The short wig Yeon-Ho had in the last post wasn't the free one, it's identical in shape but the colour is different - honey brown. It looks like that:


A tu inna przymiarka, rude włoski dla Rudej:
Here is another wig, the one bought for the Redhead:


I wychodzi na to, że chyba koncepcja z Japonką weźmie w łeb, bo najładniej jej jest, moim zdaniem, w tej peruce, poznajcie Flo:
And it looks like my concept of the Japanese girl is out of the question because in my opinion my new doll looks best in this wig, meet Flo:


A w ogóle Lollipop zrobiło się przykro, że nowa lalkę kochacie bardziej od niej, więc postanowiła zrezygnować ze swojego słodkiego wizerunku i założyła perukę pierwotnie kupioną dla Flo-Japonki.
But Lollipop felt very sad that you don't love her anymore and prefer the new doll so she decided to give up her sweet image and put on the dark brown straight wig originally bought for Flo-Japanese girl.


A na koniec Flo zabrała Rori majtki i buty (obydwa elementy pasują na nią lepiej... ^^), i sama nie wiem, jak to się skończy, albo obrażą się na śmierć i życie albo razem stworzą front przeciwko Rudej, jak już przyjedzie! *^v^*
And in the end Flo took from Rori her knickers and shoes (both fit her much better... ^^), and I have no idea where this can lead us, they may become enemies for life or both may make a common front against the Redhead, when she finally arrives! *^v^*


A w ogóle to Flo już pokazuje charakterek (albo to ja jestem niezdara ^^), zmieniałam jej stopy na takie do butów na obcasach, jedna noga poszła bez problemów, a w drugiej... uciekła mi do środka guma naciągająca nogę... Na szczęście nie było to nic, czego nie dałoby się naprawić przy pomocy zagiętego drutu i mocnego sznurka (i mojego nieocenionego zakatarzonego męża). ~^^~
Anyway, Flo is already showing her character (or I am just clumsy ^^), I was changing her feet to the high heel ones, one foot went okay but the other... slipped and the string keeping the leg together with the body went back towards the torso... Lucky me it wasn't something that couldn't be fixed with a piece of bent wire and some strong thread (and my precious husband with a cold). ~^^~

***

Myszoptico, od czego są księgarnie internetowe? *^v^*

Blancari, dzień po tym, jak kupiłam Yeon Ho jako główkę (i damskie ciałko Dreaming Doll), Crobi ogłosiło, że przestają sprzedawać tę główkę osobno, a będzie do kupienia tylko jako cała męska lalka... To samo mi kiedyś zrobili z Lance'm, wtedy niestety nie zdążyłam go kupić, ech...

A o "Avatarze" nic nie napiszę, bo Dajda jeszcze nie widziała. ~^^~

6 comments:

 1. Świetne, teraz Flo i Rori są jak siostry. Będą od siebie pożyczać ciuszki i podrywać sobie chłopaków... Haha

  ReplyDelete
 2. eeeee czarna krótka peruczka i żadna inna.
  ale to moje odrębne zdanie, ja się na lalkach nie znam:)

  ReplyDelete
 3. Dla mnie najpiękniejsza jest ta czerwona sukienka... ile razy na nią patrzę to z każdym kolejnym tylko coraz bardziej się "piękni"...
  aj, gdyby taką mieć na siebie.
  A lalki faktycznie, coś w sobie mają- chociaż mnie osobiście przerażają stawy... wiem, że muszą być ruchome, ale tak jakoś :p

  ReplyDelete
 4. Jaka gigantyczna roznice potrafi sprawic kolor wlosow to zdumiewajace:)

  Ja tez uwazam, ze nic nie zastapi czarnej, krotkiej fryzurki. No moze ewentualnie ten rudy wodospad:) Wydaje mi sie, ze najlepiej pasuja do jej oczu - nie tylko kolorystycznie ale jakos tak osobowosciowo. Podtrzymuje moja czarownicowa teorie:)

  Paradoksalnie wlasnie w blond peruce nabrala dla mnie cech rebelianckiej japonskiej nastolatki - jak wiadomo w ramach buntu pokolen mlode Japonki czesto farbuja wlosy na taki wlasnie, wyrazisty blond. Wiec w takiej stylizacji moglaby ewentualnie byc gotycka lolita - do tego trzeba byc nastolatka wszak. Ale moim zdaniem stylizacja czarna (ew. ruda) to jest wlasnie TO. Dorosla kobieta, nie lolita. Nic nie poradze, bardzo do mnie przemowilo to zdjecie z kotem. Swoja droga, kto by podejrzewal lalke o tyle osobowosci:)

  Decyzja rzecz jasna nalezy do Ciebie, a przy twoich umiejetnosciach i magicznej maszynie do szycia jestes w stanie wyczarowac ubrania, ktore kompletnie mnie przekonaja do Twojej wizji:)

  Och biedna Rori. Ale to jeszcze bardziej przekonuje, ze ona jest mlodsza od Flo, typowa nastolatka - nie nauczyla sie jeszcze ze drastyczna zmiana koloru wlosow nie sprawi, ze staniesz sie kims innym:) (NB Flo wyglada podobnie w blond peruce - jakby eksperymentowala, chciala byc kims innym)

  A Rori nadal sie jest ta sama krucha dziewczynka na poczatku drogi:)
  Za to cie kochamy Rori, nie placz:)

  ReplyDelete
 5. Tak, Flo w czarnej, krótkiej peruce wygląda już na poważniejszą kobietkę. A w długiej blond - na nastolatkę ;) W sumie pasuje do takiej japońskiej nastolatki, która farbuje włosy na blond, ale nie gothic-lolitki, bo chyba ta grupa jednak najczęściej pozostaje przy czarnych włosach? Tak czy inaczej, może będzie jeszcze z niej Japoneczka, jak spoważnieje ;)

  ReplyDelete
 6. Flo jest jednak moim zdaniem stworzona do ciemnych włosków - albo krótkich, albo długich, ale ciemnych! W ogóle mnie to żółte coś nie przekonuje...

  ReplyDelete