Monday, October 12, 2009

Kot / Cat

Moje wczorajsze złe samopoczucie wynika wyłącznie z mojej winy - bo jestem niecierpliwa i zbyt szybko się przyzwyczajam, dorabiając dalszy ciąg tam, gdzie jeszcze nie było początku. Obejrzałam kilka kocich zdjęć i już byłam przekonana, że to będzie nasz kot! Zanim dostałam jakąkolwiek odpowiedź na mojego maila od schroniska, zanim dowiedziałam się szczegółów, zanim w ogóle zobaczyliśmy go na żywo. Ten, i żaden inny, niezależnie od czegokolwiek. Taka już jestem. No, i rzeczywistość ostudziła mój zapał, bo ktoś inny już wcześniej się tym kotkiem zainteresował.
My yesterday's bad mood came from the fact that I am impatient and I get used to some thoughts too quickly, in my mind going forward into the possible future without any solid foundations. I saw some photos of a cat and I was 100% sure it was the one! Before I got a reply to my email from the adoption shelter, before I got to know any details, before we even saw the cat "live". This one and no other, irrespective of anything. That's how I am. And then the reality cooled me down because somebody else got interested in this kitty first.

Dziękuję za propozycje kociaków, ale muszę podziękować. Z tym kotem to nie jest tak łatwo, bo nie chcemy wziąć jakiegokolwiek kota. Co nie znaczy, że jesteśmy wybredni, ale skoro los postawił nas w sytuacji, w której mamy możliwość wyboru, to chcemy wybrać kota, który będzie pasował do nas, i takiego, któremu będzie pasował nasz tryb życia.
W związku z tym nie chcemy kociego dziecka, tylko kota 2-3 letniego. Mamy mieszkanie na pierwszym piętrze, więc nie weźmiemy kota, który do tej pory miał stały dostęp do podwórka, bo zamknięty na stałe w domu byłby nieszczęśliwy (jak nasza Barbi po przeprowadzce...). Czasami podróżujemy (na działkę, do teściów) więc dobrze by było, żeby kot lubił a przynajmniej tolerował podróże samochodem i towarzystwo innych kotów.

To ma być transakcja, która obydwu stronom ma przynieść satysfakcję - nam i kotu, więc uważnie przeglądamy oferty adopcyjne i rozważamy różne opcje.

I got some proposals of adopting the cats but it's not that easy with taking any cat. It's not that we are that picky, but if we were given the possibility of choice we want to choose the best possible animal for us.
So, we don't want a baby cat, but a young adult of about 2-3 years. We live on the first floor so we won't take a cat that used to go out freely because it would be very unhappy with us (just like Barbi was after we moved...). We sometimes travel (to our Summer cottage, to Robert's father) so it would be great if a cat liked or at least tolerated the long distance car travels and the presence of other cats.

It should be the transaction with satisfaction to both sides so we carefully look through the adoption offers and consider different options.


Dla osłody - jedno z ostatnich zdjęć naszej Barbi, którego chyba nie pokazywałam:
Odwiedzili nas znajomi i późną nocą Kasia zmęczona położyła się na pufie i zasnęła. Kota nie czekała długo i natychmiast wdrapała się na pufę obok niej i również zasnęła, przytykając się do niej jak tylko było jej wygodnie (spójrzcie na te kocie stópki przyklejone do Kasinej ręki!...). *^v^*
And here is one of the last photos of our Barbi's which I don't think I've posted here yet:
Our friends came to visit us and very lat at night Kate got tired, landed on the footstool and went to sleep. Our kitty didn't wait for long and she joined Kate in her sleep, cudling with her in the most comfortable position (look at those feet againts Kate's arm!...). *^v^*


O lalkach i innych sprawach nie-kocich jutro.
I'll talk about dolls and other non-cat things tomorrow.

5 comments:

 1. It's not easy to find a pet that is right for you but ther is a kitty out there for you. i think it is wonderful that you are willing to take in a bit of an older cat most people always want kittens.
  Adorable picture of kitty!

  ReplyDelete
 2. zobaczysz, jeszcze znajdziesz swojego idealnego kota :) choć dnie będzie łatwo.
  Byliście na Paluchu? może na żywo znajdziecie tam tego jedynego ;)

  ReplyDelete
 3. Wierzę, że znajdziecie swojego kota. Tamten nie był na Was gotowy ;)

  ReplyDelete
 4. Poszukaj na aukcjach na allegro. Tam są tylko koty, które są do oddania AKTUALNIE. Strony schronisk nie są zbyt często aktualizowane. http://www.allegro.pl/listing/showcat.php?category=15998&id=1530&price_from=&price_to=1&postcode_enabled=0&state=7&distance=1&postcode=&city=&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=t&clear_cookie=0&change_view=Poka%C5%BC&a_enum%5B358%5D=all

  tu masz link do aktualnych aukcji z kotami z okolic Warszawy. Na Paluchu jest teraz piękny biały Pan Kot :)

  ReplyDelete
 5. A ja mam pewność,że znajdziecie odpowiedniego kota dla siebie:)Moje kociaki na pewno znajdą swoje szczęśliwe domki.
  Pozdrawiam !

  ReplyDelete