Wednesday, October 14, 2009

Ocieplenie? / Warming?


A ja chciałam na dniach zrobić Rori zdjęcia w nowym stroju w Ogrodzie Botanicznym, na tle złotej polskiej jesieni... Globalne ocieplenie my ass!
And I wanted to take some photos of Rori's new outfit in the Botanical Garden, with the well known golden Polish Autumn colours as a background... Global warming my ass!

7 comments:

 1. Heh - u nas choć śniegu nie ma - ale za to głęboka jesień, wichura i deszcz zacinający od czas do czasu ze wszystkich kierunków i ziiiimno. A globalne ocieplenie tak się tylko nazywa, bo w sumie to chodzi o radykalizację warunków klimatycznych - i tu by się wszystko zgadzało ;-) Podobno w przyszłym tygodniu ma powrócić złota polska jesień ;-)

  ReplyDelete
 2. u mnie za oknem właśnie się robi biała polska jesień, a u moich rodziców to już zahacza o regularną zimę.... -_-

  ReplyDelete
 3. Haha... No tak...
  A mówiłaś, że przed Twoimi urodzinami nie spadnie śnieg :P sam sie zdziwiłem, gdy się rano zbudziłem...

  ReplyDelete
 4. U mnie jest bardzo dużo śniegu. I nadal sypie. Świętokrzyskie.Pozdrawiam gorąco.

  ReplyDelete
 5. WOW i can't believe you guys have snow!!
  It has been very cold here but now snow...yet. I hope it warms up a little soon! I am not ready for winter yet either.

  ReplyDelete
 6. "globalne ocieplenie tak się tylko nazywa" :-) To chyba dla zmylenia Amerykańców Herbatko :-). Klimat się radykalizuje przed zmianami - to się zgadza. Zmiany zachodzą według odwiecznego cyklu naszej planety a my tu po prostu jesteśmy za krótko (a jednostkowo też za krótko żyjemy) żeby mieć do tych zmian właściwy dystans. Dlatego "globalne ocieplenie" mimo że bzdura daje się nam wcisnąć. A najprawdopodobniej zbliżamy się do zmian w druga stronę - kończy się optimum, nadchodzi zlodowacenie. Nie pierwsze i nie ostatnie zresztą.

  ReplyDelete
 7. To prawda, że zmiany zachodzą według odwiecznego cyklu planety i globalne ocieplenie jest naturalnym zjawiskiem. Ale faktem jest również, że obecnie ludzkość oddziałuje na zmiany klimatyczne, powodując, że zmieniają one swoje tempo. Może nie jakoś drastycznie jak na globalną skalę, ale jednak ingerencja w naturalny cykl planety jest.

  ReplyDelete