Tuesday, October 11, 2011

Nic szczególnego / Nothing special

yamio, może właśnie o to chodziło mojemu organizmowi, kiedy powiedział: "Stop, koniec z tymi drożdżami.", może nastąpiło jakieś "zadrożdżenie"? Często tak mam, że kiedy mi czegoś w diecie brakuje, to jem jakiś produkt do nasycenia, a potem samoistnie przestaję mieć na niego ochotę, niegłupi ten organizm ludzki. *^v^*
A co do pielęgnacji, to każdy ma swój sposób. Pisałam już, że nie namawiam nikogo do moich pomysłów, nie potępiam stosowania innych specyfików, nie polemizuję. Np.: płyn micelarny Ziaji nic nie robił dla mojej buzi - jak była szara i zmęczona, taką pozostała, a moja obecna pielęgnacja przynosi mi widoczne efekty, zarówno na włosach jak i na twarzy.

Agnieszko M., nic na siłę. Wiadomo, że często organizm sam wie najlepiej, co mu potrzebne.

E.milio, to prawda, włosy po myciu bez odżywki mają pootwierane łuski więc jeśli zaatakujemy je szczotką, to możemy te łuski pozadzierać a środek włosa staje się podatny na wszystko, co w tym momencie może do niego wniknąć, z czasem w tych miejscach włos się osłabia i może się złamać. Najlepiej więc położyć na mokre włosy odżywkę bez spłukiwania, która zamknie nam łuski włosa i je wygładzi, i wtedy czeszemy.
Ja mam włosy lekko falowane, więc czeszę je raz po myciu, na mokro, po użyciu odżywki, żeby rozplątać, dodatkowo je lekko ugniatam od dołu w kierunku głowy, żeby nadać im falkę. To mi wystarcza, a jeśli potrzebuję "przeczesać" włosy następnego dnia po myciu robię to palcami. (Myję głowę co dwa dni.) Gdybym miała włosy proste i śliskie, mogłabym je czesać na sucho, ale przy moim typie po uczesaniu na sucho robi mi się wielkie napuszenie (trochę pomaga opisywana przez mnie metoda czesania "na tle dłoni").

***

Marta z okazji rocznicowego świętowania rozdaje piękne włóczki! *^v^*

***

Jesień nas podchodzi z każdej strony - kupuję chusteczki do nosa w Rossmanie i w lecie miały wesołe letnie pudełka, o takie na przykład (były jeszcze z pływającym żółwiem):
Autumn is crawling upon us from different sides - I keep buying tissues in boxes and in the Summer they had some holiday photos on, like that (there was another one with a swimming turtle):

A dzisiaj kupiłam pierwsze jesienne pudełko:
And today I bought the first box with the Autumn design:

A ponieważ nie mam dzisiaj niczego szczególnego do przekazania, to idę stąd, odrobić pracę domową z japońskiego i wstawić chleb i bułeczki do piekarnika. Pa! *^v^*
And because I don't have anything special to talk about today I'm going to leave now, do my Japanese homework and put the bread and rolls into the oven to bake. See you! *^v^*

No comments:

Post a Comment