Saturday, September 03, 2011

In the Navy


Następny Mały Sweterek skończony. Nie jest aż tak mały/opinający jak poprzednie (choć jest krótki), ale takie luźniejsze też mi się przydadzą, kiedy zimą pod spód założę kilka warstw.
Another Tiny Cardigan is ready. It's not that small and fitted as the previous ones (although it's short) but I'll also wear it in Winter with more layers underneath.

Powód, dla którego ten sweterek nie jest aż tak Mały jest następujący: zrobiłam go z tej samej włóczki, co Chmurka, ale z innego koloru. Chmurka wyszła idealnie dopasowana, więc granatowemu dodałam kilka oczek, dla małego luzu. Okazało się, że granatowa włóczka była minimalnie grubsza od błękitnej, więc te kilka oczek więcej w połączeniu z elementem ażurowym, który się rozszedł po blokowaniu, dały mi sporo większy sweter niż Chmurka (chociaż wciąż jest to sweterek w moim rozmiarze, tylko nie opina mnie ściśle).
The reason for it to be wider is the following: I made if out of the same yarn as Chmurka, but different colour. Chmurka is perfectly fitted so while making the dark blue cardigan I added a few stitches for a bit of space. It turned out that the dark blue yarn is slightly thicker that the light blue one, so when I added several stitches and a lacy element which I wetblocked and stretched, the sweater came out much bigger than I anticipated (well, it's still in my size, just not clinging tightly to my figure).

In the Navy

Wzór/Pattern: kombinowany/my own ideas
Włóczka/Yarn: Ice Alpaca Merino, 250m/50g
Druty/Needles: 2,5 mm


Miałam nosa tej wiosny, nawet nie spojrzałam na włóczkę bawełnianą i dobrze - lato było bardzo deszczowe a z ostatnimi dniami sierpnia zrobiło się po prostu zimno (przynajmniej ja od paru dni wciąż marznę, a wieczorami to już strasznie...), za to mam gotowe cztery nowe ciepłe wełniane swetry na jesień/zimę! ~^^~ (wszystkie niebieskie... ^^)
I was right this Spring when I didn't even look at the cotton yarn - Summer was very rainy and with the end of August the weather turned cold (I am shiverring all days and especially in the evenings), and I have four new warm wool sweaters ready for Autumn/Winter! ~^^~ (all of them blue... ^^)

Co teraz na drutach? Chwilowo nic, ale chcę się zabrać za przeróbkę starego sweterka, co do którego zmieniła mi się koncepcja. Kto zgadnie, którego? *^v^*
What's on my needles now? Currently nothing but I'm goring to reknit one old sweater because I changed my ideas about this model and yarn. Who can guess which one I'm going to alter? *^v^*

13 comments:

 1. Widzę, że chyba obie przechodzimy właśnie fazę niebieską ;-P Śliczny sweterek :-)

  ReplyDelete
 2. Suuuper jest :-) I fajne guziki dobralas!

  ReplyDelete
 3. Klasyczny i elegancki. Kołnierzyk dodaje mu pazurka!

  ReplyDelete
 4. Rewelacja i sweterek i modelka w sweterku. Czerwony dodatek do tego granatu jest wprost wymarzony.

  ReplyDelete
 5. Ja jestem następną osobą z fazą na niebieskości. Świetny sweterek! Czy można prosić o fotkę ze zbiżeniem ażuru?
  A co do Twojego niespoglądania na bawełnę, ja pozostaję jej wierna. To mój najulubieńszy odzja włóczki :) Poza tym dziergam nie w zgodzie z porą roku. Jakoś tak mi wychodzi :)

  ReplyDelete
 6. Fajny zestaw ci wyszedł, podoba mi się podkreślenie czerwoną chustką.
  Ps. Czy to TA ławeczka?

  ReplyDelete
 7. Gratuluję kolejnego udanego dziergadełka. Bardzo zgrabnie i stylowo w nim wyglądasz.
  A tak swoją drogą, co jest? Ja też marznę przeokropnie...

  ReplyDelete
 8. Piękny. Czy ten wzór idzie od dołu? Czy jest też na plecach?.Pozdrawiam

  ReplyDelete
 9. bomba! bardzo dziękuję za uśmiechnięte zdjęcia - naprawdę pięknie wyglądasz :)

  Wiesz, patrzę na Twoje włosy i nie wiem - albo się zasugerowałam czytając u Ciebie o nich dużo, albo faktycznie coś się zmieniło - są takie gładkie i lśniące.
  pozdrawiam!

  ReplyDelete
 10. Leży naprawde idealnie,a Ty uśmiechnięta uroczo :)))

  ReplyDelete
 11. pięknie Ci w nim :)
  i wcale nie widać, że jest luźny.

  :*

  ReplyDelete
 12. wow super! I kolorek jak dla mnie idealny :) Widziałabym go w połączeniu z karmelową spódniczką :)

  ReplyDelete