Monday, September 26, 2011

Pismo urzędowe / Letter to the Administrator

Intensywnie Kreatywna, spódnicę szyłam niejako "na wzór" tej spódnicy: Restyle, więc masz gotowy model do kupienia. *^v^* Inspiruj się do woli, proszę bardzo. ^^

Trzecia suknia miała początkowo wyglądać inaczej, bez tych czarnych dodatków, ale była przerabiana, bo klientka inaczej opisała, co by chciała, a inaczej sama sobie wyobrażała tę sukienkę. Zresztą teraz przerabiam jeszcze nieco suknię z drugiego zdjęcia, bo też okazało się, że rozcięcie z przodu ma być w obydwu warstwach, czego nie zawarła w pierwszym opisie, ech... ^^

Laboratorium Bez Wody, kompletne stylizacje zrobi sobie zamawiająca, a zdjęcia umieści pewnie na polskim forum lalkowym, trzeba być tam zarejestrowanym, żeby oglądać galerie.

***

Do Administracji Budynku w Którym Mieszkam

Uprzejmie uprasza się o rozpoczęcie wreszcie sezonu grzewczego, przynajmniej w porze wieczorowej a prośbę mą uzasadniam tym, że kot mi marznie i całe popołudnia i wieczory usiłuje spędzać przylepiony do moich kolan, co znacznie utrudnia egzystencję i wykonywanie podstawowych prac domowych, pozostawiając mi jedynie możliwość leżenia na kanapie z drutami w rękach.

Z poważaniem,
J. Kostrzewa

To the Administrator of My Building

Please be so kind and finally turn on the central heating, especially in the evenings. I justify my request with the fact that my cat is cold and he's been constantly trying to cling to my lap all afternoons and evenings which prevents me from doing any household duties and leaves me no alternative but to stay on the sofa with knitting needles in my hands.

Yours sincerely,
J. Kostrzewa


Zaczęłam nową chustę na drutach, inspirowaną marcem tego roku i nowy sweterek inspirowany polskim serialem, który właśnie oglądam, szczegóły następnym razem. ~^^~
I started to knit a new shawl inspired by the events from March this year and new cardigan inspired by the Polish tv series I've been watching recently, details next time. ~^^~PS.: Polecam ten wpis o olejach do włosów, bardzo edukacyjny i pomocny.

5 comments:

 1. Anonimowo popieram wniosek wyżej podpisanej J. Kostrzewy i w imieniu właścicieli namolnych czworonogów domagam się wcześniejszego podnoszenia temperatury pomieszczeń mieszkalnych.
  I dzięki za link :) Przy okazji pooglądała sobie inne rzeczy. Całkiem niedawno kupiłam spódnicę z pełnego koła, z halką w komplecie... ale obiecałam sobie, że uszyję sobie jeszcze kilka. A u Ciebie materiał był genialnie w klimacie tamtej epoki :)
  I domagam się wyjawienia projektu inspirowanego serialem, bo mnie ciekawość zżera.

  ReplyDelete
 2. o tak, wieczorami jest chłodno :(
  ja jeszcze bym machnęła pismo do sił wyższych, bo zaczynam wstawać ostatnio wcześniej niż słonko ;_;

  Nadciąga mój niezbyt ulubiony okres jesienno zimowy :(

  Ryśkowi zakup może termofor, jakaś nikła szansa jest, że da się nabrać ;)

  ReplyDelete
 3. eeee - nie przesadzajcie z tym chłodem - chłodno to jest rano, jak biegam w parku - oddech paruje i moje ciało też - za pierwszym razem nie chciało mi się wierzyć, ale normalnie mgiełka mi się ze skóry wydobywa ;-P
  Zaostrzyłaś moją ciekawość tym sweterkiem :-)

  ReplyDelete
 4. No fajny ten wpis, fajny (o olejach znaczy). Ale do ktorej grupy nalezy Amla?

  ReplyDelete
 5. Jej, to ja się już doczekać tej chusty nie mogę!!!

  ReplyDelete